Neden KSTU?

  • Dinamik Öğretim Kadrosu

KSTU’da uluslararası düzeyde üstün akademik niteliklere sahip, seçkin öğretim üyeleri eğitim vermektedir. Öğretim kadromuzun tamamı Türkiye’de ve dünyadaki seçkin üniversitelerden transfer edilen öğretim üyelerinden oluşmaktadır.

  • Kuzey Kıbrıs’ın En Gelişmiş Laboratuvar Altyapısı

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, 25’ten fazla laboratuvarı ile dünya standartlarında uygulamalı eğitim vermektedir. Laboratuvarların tamamında son teknoloji cihazlar kullanılmakla birlikte akıllı sistem altyapı çözümleri tercih edilmiştir.

  • Güvenli ve Yeşil E-Kampüs

KSTU Kampüsü, uluslararası standartların üzerindeki yapı kalitesi, özgün mimarisi, çevre düzenlenmesi ile öğrencilerine ayrıcalıklı bir eğitim-öğretim ve yaşam ortamı sunar. Portakal bahçelerinin arasında butik bir üniversite modeli ile yapılandırılan kampüs alanı, öğretim üyeleri, idari personeller ve öğrencilerin ‘aile’ dinamikleri etrafında bir yaşam alanında buluşmasına sebep olmaktadır. KSTU Kampüsü, bilgisayar-bilişim altyapısı, geniş-bant internet bağlantısı, zengin elektronik kütüphane olanaklarıyla örnek bir e-Üniversite özelliği taşımaktadır.

  • Uluslararası Kampüs, İyi İngilizce Fırsatı
    Kampüsteki öğrencilerimizin %30’u 10 farklı ülkeden gelmektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerimiz kampüs ortamında çok farklı kültürlerle etkileşim içine girmekte, networkler oluşturmaktadırlar. Kozmopolit bir etkileşim imkanı sunan bu ortam, iyi ingilizce öğrenebilecekleri fırsatlara da sebep olmaktadır.